
Věříme, že poctivá práce s daty a informacemi je v dnešní době nejdůležitější.
V digitálním věku máme najednou přístup k obrovskému množství dat, a tak to platí dvojnásob. Uvědomujeme si, jak je důležité zvolit správnou logiku již na začátku každého procesu dotazování v rámci sběru zdrojových dat (Raw Data). Získání potřebných zdrojových dat, jejich správná selekce, kontextuální analýza a informační hygiena (ZOOÚ/GDPR) nabývají v dnešní době na významu a tvoří nezbytný základ pro to, čemu říkáme End-to-End Data Governance.
Díky našim dlouholetým zkušenostem a široké kontaktní databázi v oboru IT/ICT jsme schopni vám doporučit vhodného partnera, dodavatele, či integrátora služeb v oblasti plánování, dodávky a implementace hardware a software produktů včetně konzultačního zastřešení celé služby s nezávislým expertem v daném oboru (infrastruktura, bezpečnost, koncové stanice, informační systémy, monitoring, správa a řízení dat).
Umíme zhodnotit stav vaší organizace z pohledu zavedení digitálních nástrojů a propojení s vaší informační databází. Pomůžeme vám najít vhodné řešení šité na míru, jak z pohledu interních procesů, tak i z pohledu komunikace a sdílení informací navenek. Umíme vhodně skloubit pohled uživatele a administrátora tak, aby se v každodenní práci správně doplňovaly a nevytvářely systémové napětí.
Kvalita zdrojových dat zásadně ovlivňuje tvorbu informací. Úspěch organizací je čím dál tím více ovlivněný přesností a vypovídací hodnotou vstupních dat a z nich vytvářených informací, na základě kterých se organizace rozhodují. Z těchto důvodů klademe velký důraz na způsob sbírání dat, volbu správných kritérií dotazování a především na samotnou podstatu dotazů také v tom smyslu, zda užitek z takto získaných dat převyšuje náklady na jejich sběr nebo zda nezpůsobuje případné újmy na soukromí vyplývající z jejich používání.
S masovým využíváním digitálních nástrojů řeší v dnešní době organizace způsob ukládání dat, ke kterým se potřebují vracet a čerpat zpětně jejich bohatství, aniž by jim významně narůstaly náklady na lidské zdroje. Požadavky na další úložná místa se však neustále zvyšují s tím, jak s každým dnem roste zájem o využití stále většího množství dat. Z důvodu neúměrně vysokých nákladů a nedostatku vhodného prostoru nelze zajistit potřebnou škálovatelnost úložiště dat čistě fyzickými prostředky. S rozvojem virtualizace (a cloudových úložišť) však tato starost odpadá a nutno přiznat, že její nástup byl významným milníkem v oboru práce s daty.
Rychlý přístup ke všem datům a kontaktům, které kdy byly převedeny do digitální podoby a s jejichž použitím původní majitelé dat souhlasili, je dnes samozřejmostí. Zůstává pak na systémových možnostech a dobrých mravech, jak o těchto datech informujeme, jak je selektujeme a vykládáme a především jak v tomto duchu pracujeme s personálními daty, známými více pod pojmem “osobní údaje”. Správný způsob nakládání s daty je takový, který nemanipuluje, ponechává prostor pro individuální zvážení a zachování soukromí. Způsob používání dat by neměl podporovat závislost a pocit nezbytnosti neustálého využívání virtuálního prostředí bez propojení s reálným světem.